Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2021. Augusztus 11. 08:55, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vízbe fulladt két fiatal Csongrád-Csanád megyében

Vízbe fulladt két fiatal Csongrád-Csanád megyében

Vízbe fulladt két fiatal Csongrád-Csanád megyében kedden délután - tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.

Szabó Szilvia elmondta, eddig tisztázatlan körülmények közt egy Magyarcsanád és Apátfalva közt lévő bányatóba fulladt két helybeli fiatal fiú.

A Makói Rendőrkapitányság vizsgálja az eset körülményeit - közölte a százados.

A szóvivő felhívta a figyelmet a hirtelen mélyülő bányatavak kiszámíthatatlanságára. Míg a part mellett lehet sekély a víz, néhány lépés után akár több méteres mélység is fogadhatja a tilosban fürdőzőt.

A víz hőmérséklete sem egyenletes, a felső réteg és az alsóbb rétegek között jelentős hőmérséklet-különbség van a nagy mélység miatt. A hirtelen hőmérséklet-csökkenés a szervezetet nagy mértékben igénybe veszi, könnyen okozhat izomgörcsöt, sokkot vagy szívmegállást.

Az ilyen tavak medrében előfordulhatnak a korábbi munkálatokból származó fémdarabok, munkagép-alkatrészek, drótkötelek, melyek könnyen okozhatnak sérülést, főleg a vízbe ugrálóknak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.