Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2012. Július 07. 20:48, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Vihar - Az ország nagyobbik részére elsőfokú riasztást adtak ki a zivatarok miatt

Vihar - Az ország nagyobbik részére elsőfokú riasztást adtak ki a zivatarok miatt

A várható heves zivatarok miatt az ország jelentős részére elsőfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat este.

A meteorológiai szolgálat veszélyjelzése szerint tizenkét megye több térségében, köztük a fővárosban is citromsárga, vagyis elsőfokú riasztás van érvényben. E szerint a következő 1-3 órában Nógrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Csongrád, Bács-Kiskun, Baranya, Pest, Fejér, Veszprém és Komárom-Esztergom megye teljes területén, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén és Győr-Moson-Sopron megye több térségében és Budapest teljes területén is számítani lehet heves zivatarokra, illetve felhőszakadásra. A meteorológiai szolgálat a honlapján azt írta: az éjszaka elsősorban a középső országrészben, illetve a Dunától keletre fordulhat elő helyenként zivatar, amelyet viharos, óránként 60-75 kilométeres erősségű szél, jégeső és felhőszakadás kísérhet. Rövid idő alatt akár 20-40 milliméter eső is hullhat. A késő esti órákig előfordulhat, hogy egy-egy zivatart akár óránkénti 75-90 kilométeres erősségű széllökések is kísérnek. Hozzátették: vasárnap a keleti országrészben és északnyugaton valószínű zivatar kialakulása. Ekkor viharos, akár óránkénti 90 kilométeres erősségű széllökésekre, jégesőre, illetve felhőszakadásra elsősorban északkeleten kell számítani.

Címkék: Időjárás-vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.