Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2022. Augusztus 10. 12:05, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy az Iszlám Állam propagandáját terjesztő férfi ellen

Vádat emeltek egy az Iszlám Állam propagandáját terjesztő férfi ellen

Háborús uszítás miatt vádat emeltek egy férfi ellen, aki az Iszlám Állam propagandáját terjesztette és magát a terrorszervezet segítőjeként határozta meg - közölte a Pest Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.

A vádirat szerint a férfi néhány évvel ezelőtt érdeklődni kezdett terrorista módszereket hirdető szervezetek, így az Iszlám Állam iránt is. Kivégzésekről készült videókat nézett, és olyan kapcsolatokat épített ki, amelyek segítségével nyilvánosan nem hozzáférhető, az ilyen szervezetek tevékenységével foglalkozó internetes oldalakra léphetett - írták.

Hozzátették: a terrorista propagandát jellemzően az interneten terjesztik. A közösségi oldalakra feltöltött tartalmakat a tagok és szimpatizánsok letöltik, és - mivel a nagy tartalomszolgáltatók automatikusan törlik az ilyen jellegű feltöltéseket -, azokat nem nyilvános fórumokon osztják meg. Ilyen tartalom például az úgynevezett nasíd, azaz iszlám vallási ének.

A gyanúsított regisztrált egy németországi zenemegosztó platformra, és arra két felhasználónéven is nasídeket töltött fel, amelyek közül többet az Iszlám Állam sajtóirodái állítottak elő. Ezekben az Iszlám Államot dicsőítették, illetve közvetetten a terrorista módszerek alkalmazására buzdítottak.

A gyanúsított által létrehozott csatornának 41 követője volt, a feltöltött tartalmakat bárki megtekinthette. Volt olyan ének, amely 733 like-ot kapott.

A férfi úgy határozta meg magát internetes beszélgetésekben, mint aki ugyan nincs közvetlen összeköttetésben az Iszlám Állammal, de annak segítője.

A Pest Megyei Főügyészség háborús uszítás bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld

Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.

2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen

A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.