Hírek
2018. Június 12. 13:01, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/törvényszék
Utánfutót lopott, majd azzal tűzifát – nem válogatott a tolvaj

Üzletszerűen elkövetett lopás és egyedi azonosítójel meghamisításának bűntette miatt emelt vádat az ügyészség egy 28 éves, Devecser melletti faluban élő férfival szemben,
aki tavaly augusztus végén, néhány nap leforgása alatt segédmotort, utánfutót és kerékpárokat lopott Ajkáról, a motor és az utánfutó alvázszámát megváltoztatta, majd a lopott utánfutóval a kolontári erdőből tűzifát tulajdonított el.
A vádirat szerint az elkövető tavaly augusztus végén éjjel egy, az utcán parkoló segédmotorkerékpárt, valamint egy utánfutót tulajdonított el Ajkán. A vádlott a motort és az utánfutót is a lakóhelyére vitte, ahol mindkettő alvázszámát megváltoztatta, a motort átfestette, az utánfutó rendszám tábláját pedig levette és elégette. Az eltulajdonított értékeket a rendőrség a férfitól lefoglalta, és a sértetteknek kiadta, azonban a járművekben okozott rongálási kár nem térült meg.
A vádlott pár nappal később ismét Ajkára ment, ahol egy zárt udvarból kerékpárokat lopott, melyek közül a kisebb értékű bicikli lefoglalásával a sértettnek okozott, közel 150 ezer forintos kár részben megtérült.
A férfi tavaly szeptember elején két társával már a Kolontár melletti erdőbe ment lopni, egy, a tulajdonát képező, rendszám nélküli személygépkocsival, és a hozzá kapcsolt -korábban Ajkáról ellopott- utánfutóval. A három vádlott az erdőből 4 köbméter mennyiségű vörös tölgy tűzifát tulajdonított el, s szállított a férfi lakóhelyére, ahol a 80 ezer forint értékű faanyag utóbb lefoglalásra került.
A járási ügyészség a többszörös visszaesőnek minősülő férfival szemben fegyházbüntetés kiszabását, továbbá a falopás elkövetéséhez használt személykocsi elkobzását is indítványozta a vádiratában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.