Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2014. Március 17. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: MNO

Twingo alapokon olcsó, mini Dacia érkezhet

Twingo alapokon olcsó, mini Dacia érkezhet

A német Autobild szellőztette meg a pletykát, miszerint az új Renault Twingo alapjaira Dacia modell is készülni fog. A tervek szerint a hátsókerék-hajtású miniautó ára alapverzióban 1,8 millió forint alatt maradhat.

Egyelőre nem túl bőséges az információ mennyisége a Dacia érkező minijével kapcsolatban. Annyi biztos, hogy a Twingo új generációjának hátsókerék-hajtású platformját örökli, ilyen alapon pedig kapcsolatot ápol majd a hamarosan megjelenő új Smart modellekkel is. Mivel a jó térkihasználás a román–francia márkánál fontos, ezért valószínűsítjük, hogy a tengelytávot és a teljes hosszt sem kurtítják meg a mérnökök, azaz körülbelül 3,5 méter hosszú modellt várhatunk.

A motortérben kizárólag háromhengeres benzinmotorokat találunk, szívó kiadásban 70, turbósként pedig 90 lóerővel. Az állítólagos 1,8 millió forint alatti indulóárba már belefér az ESP, két légzsák és szervokormány is, minden más opcióról azonban ennyiért még le kell mondanunk. Az újdonság érkezésének idejéről még nincs hír, viszont hivatalos források még meg sem erősítették az eljövetelt, így egyelőre mérget nem vennénk a piac legolcsóbb autója címre várományos modell bemutatkozására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.