Hírek
2011. November 15. 07:33, kedd |
Belföld
Forrás: Orientpress.hu
Tőzsde: versenyben a szolgáltatók
A válság kitörése óta is folyamatosan bővült a magyar lakosságon belül az online tőzsdézők köre, ma már mintegy 100 ezer kisbefektető köt tőzsdei ügyletet a világhálón az újabb felmérések szerint - írja a KBC Securities.
A növekedés elindította a fejlesztői versenyt a szolgáltatók között, akik az önállóan és közvetlenül kereskedhető termékek körének bővítésével és az újabb külföldi piacok megnyitásával járulnak hozzá, hogy egyszerűen és olcsón lehessen érdekes befektetési stratégiákat kialakítani. Az internetes tőzsdei műveletek terjedésével a háziasszonyok is hozzáférnek az értékpapírpiacokhoz, a világhálón tőzsdei ügyletet kötő magyarok száma mára megközelítette a lakosság 1 százalékát a GfK Hungária legújabb felmérése szerint. Az értékpapír-piaci szolgáltatók innovációja révén az online tőzsdézők körében rövid idő alatt el fognak terjedni a nemzetközi piacokon már hosszú ideje népszerű, itthon viszont a nagy tömegek számára még kevéssé ismert tőzsdei termékek. Ezekkel korábban nem is remélt befektetési stratégiákat lehet kialakítani elfogadható áron. Ebbe a körbe sorolhatók az ETF-ek, azaz a tőzsdén forgalmazott befektetési alapok, amelynek egyetlen magyarországi példánya a Budapesti Értéktőzsdére 2006 végén bevezetett BUX ETF.
Ez a fecske azonban nem csinált nyarat, a BÉT-en azóta sem bővült az ETF-ek száma, miközben a nemzetközi értékpapírpiacokon gyors karriert futottak be a tőzsdén kereskedett alapok. Az európai ETF-kereskedésben vezető piacnak számító frankfurti börze Xetra kereskedési rendszerében jelenleg több mint ezer különféle ETF-fel kereskedhetnek az online tőzsdézők és a havi átlagos forgalom jóval meghaladja a 10 milliárd eurót.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
