Hírek
2017. Március 05. 18:38, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Tovább emelkedhet a pollenkoncentráció a következő napokban
A jövő hét második felében tovább emelkedhet a pollenkoncentráció - hangzott el az M1 aktuális csatorna vasárnap déli Híradójában.
A tisztiorvos Facebook-oldalán azt közölték: a hétvégén a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja várhatóan országszerte a közepes-magas tartományban alakul, sőt helyenként - elsősorban a Dunántúlon és az Alföld déli részén - a ciprus- és tiszafaféléké a nagyon magas szintet is elérheti. Általában alacsony-közepes koncentrációban jelen van a juhar és a nyárfa pollenje is, illetve előfordulhat egy-egy szem a kőris és a szil virágporából is a levegőben.
A Híradó tudósítása szerint jelenleg a Dél-Alföldön és a nyugati országrészben a legmagasabb a levegő pollentartalma.
Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) főosztályvezetője az M1-nek azt mondta: a várható esők, csak rövid időre szakítják meg a mogyoró és az éger pollenszórását. Emellett a széllel több kőrispollen is kerülhet a levegőbe - hívta fel a figyelmet a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
