Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2018. Szeptember 10. 05:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többfelé 30 fok körüli maximumokra kell számítani a héten

Többfelé 30 fok körüli maximumokra kell számítani a héten

A következő napokban is marad a napsütéses, nyáriasan meleg idő. Helyenként akár 31 fokig is emelkedhet a hőmérséklet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn csapadék nem valószínű, sok lesz a napsütés. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 9 és 16 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 26-27 fok körül alakul.

Kedden, szerdán és csütörtökön is napsütéses idő várható, csapadék nem lesz. A minimumhőmérséklet kedden 9 és 16, szerdán 10 és 16, csütörtökön 12 és 18 fok között valószínű. A nappali maximumok kedden 25 és 29, szerdán 27 és 30, csütörtökön 28 és 31 fok között alakulnak.

Pénteken is napos idő várható, helyenként délután, estefelé a Dunántúlon növekedhet meg erősebben a felhőzet, de estig csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 12-18 fok lesz. Napközben 27-31 fokig melegszik fel a levegő.

Szombaton a több-kevesebb napsütés mellett már elszórtan lehet zápor, zivatar. A szél megélénkül, zivatar idején meg is erősödhet. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 20, a legmagasabb hőmérséklet 23 és 29 fok között alakul.

Vasárnap elszórtan alakulhat ki záporeső, keleten néhol zivatar is lehet. A szél helyenként és zivatar idején megerősödik. A minimumhőmérséklet 12 és 18, a maximumhőmérséklet 22 és 27 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.