Hírek
2016. December 14. 09:31, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Több mint száz bankkártya adatát lopta el két csaló - VIDEÓVAL
Több mint száz ügyfél bankkártyaadatait szerezte meg két román férfi egy fővárosi bankfiók előterében lévő bankautomatából elektronikai eszközök felszerelésével.
A férfiakat még a pénzügyi tranzakció indítása előtt elfogták, mindketten előzetes letartóztatásba kerültek - közölte a rendőrség szerda reggel a police.hu oldalon.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint a két férfi múlt szombaton helyezett el kamerát és egy speciális elektronikai eszközt a bankfiók előterében. A rendőrök az eszközök leszerelésekor érték tetten őket. A nyomozás adatai szerint a gyanúsítottak 123 ügyfél bankkártyájának adatait szerezték meg, azonban gyors elfogásuknak köszönhetően pénzügyi tranzakciókat nem tudtak indítani.
A nyomozás során az is kiderült, hogy az elfogott páros egyik tagja - ismeretlen társaival - ugyanabban a bankfiókban április és július között több alkalommal vett részt jogosulatlan adatszerzésben. A férfi bűntársai az akkor megszerzett több száz bankkártyaadattal másfél millió forint értékben vettek fel készpénzt Indonéziában, Kínában és az Amerikai Egyesült Államokban.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a két román férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették őket. A bíróság kedden elrendelte előzetes letartóztatásukat - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
