Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2018. Október 15. 10:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 4 milliárd köbméternyi gáz áll rendelkezésre a tárolókban

Több mint 4 milliárd köbméternyi gáz áll rendelkezésre a tárolókban

A gáztárolókban 4,6 milliárd köbméternyi gáz áll rendelkezésre a fűtési szezonban - mondta Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.

Az államtitkár szerint ez a mennyiség a téli hónapok igényét meghaladja, s a teljes fűtési szezon 60 százalékát adja.

A Magyarországon kitermelt gáz mennyisége az éves fogyasztás hatodát adja, ezért fontos alapnak tekinthető, a hiányzó mennyiséget pedig importból szerzik be - fűzte hozzá.

Az import döntő része Ukrajna és Ausztria felől érkezik - mondta.

Címkék: fűtés, gáz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.