Hírek
2018. Június 10. 14:34, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/fotó: pixabay
Több mint 200 ezer gyerek táborozik idén nyáron

Több mint 200 ezer gyerek fog legalább egy hetet táborban tölteni a nyáron - mondta a Taborfigyelo.hu vezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap délelőtti műsorában.
Tóth Béla elmondta, idén az informatikai és programozó táborok a legnépszerűbbek. Megjegyezte ugyanakkor, hogy itt sem egész nap gép előtt ülnek a gyerekek: három-, négyórás oktatás után szabadidős tevékenységeket szerveznek a résztvevőknek. Már 6-8 éves gyerekeket is várnak programozó táborokba, az sem szükséges, hogy olvasni tudjon a gyerek - mondta.
A második legnépszerűbb tábortípus a idegen nyelvi, valamint a katonai, "military" tábor. Utóbbiban a katonai élet rendjével, a harcászati stílusokkal ismerkedhetnek meg a gyerekek. Tóth Béla érdekességként elmondta, hogy a katonai táborokba jelentkező gyerekek 60 százaléka fiú, 40 százaléka lány.
A Taborfigyelo.hu vezetője kitért arra is, hogy oldalukon tematika, ár, földrajzi hely, korosztály és naptári nap szerint is lehet keresni a táborok között. Mint elmondta, idén már több mint 1200 táborturnusból lehet választani.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.