Hírek
2017. Június 16. 21:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több megyében másodfokú riasztások a zivatarveszély miatt
Több megyében másodfokú riasztásokat is kiadtak a heves zivatar veszélye miatt péntek délután.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint a nap folyamán Komárom-Esztergom, Nógrád és Pest megyében, valamint a fővárosban is lehetnek további másodfokú riasztások a heves zivatar veszélye miatt. Az érintett területeken a heves zivatar károkozó szél vagy nagy méretű jég is kísérheti.
Az ország többi megyéjében a heves zivatar veszélye miatt elsőfokú figyelmeztetések, riasztások vannak érvényben.
Budapesten és Pest megyében, valamint Bács-Kiskun, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Nógrád megyében a felhőszakadás miatt szintén elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezeken a területeken arra is készülni kell, hogy az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék is hullhat.
A meteorológiai szolgálat azt írta: pénteken a zivatarok fő veszélyforrása a viharos szél lehet. Egy-egy intenzívebb zivatart vagy szupercellát akár 70-90 kilométer/óra közötti, vagy akár azt meghaladó széllökés is kísérhet, valamint főként a nap második felében - kis területen - nagyméretű jég (2-4 centiméter) is előfordulhat.
Szombaton reggeltől a megerősödő szelet az Észak-Dunántúlon és a középső országrészben 60-70 kilométer/óra közötti széllökések kísérhetik. Szombaton a záporok mellett zivatarok az északkeleti, keleti területeken fordulhatnak elő. A zivatarokat viharos szél, jégeső és lokálisan hulló nagyobb mennyiségű csapadék kísérhet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
