Hírek
2018. Szeptember 18. 15:38, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több kisfiút is molesztált egy pécsi férfi – Hat év fegyházat kapott
Hat év fegyházbüntetésre ítélt kedden a Pécsi Járásbíróság egy pécsi férfit, aki 2014 márciusa és szeptembere között több kiskorú fiút is molesztált.
A Pécsi Törvényszék keddi, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a vádlottat háromrendbeli szexuális erőszak, szexuális visszaélés és gyermekpornográfia bűntettében, valamint szeméremsértés vétségében találták bűnösnek.
A járásbíróság kötelezte a vádlottat a csaknem ötszázezer forint bűnügyi költség megfizetésére, valamint négy évre kitiltották őt egy pécsi parkból.
A tényállás szerint a férfi 2014 tavaszától rendszeresen megjelent egy pécsi parkban azért, hogy kiskorú fiúkkal megismerkedjen, majd "előttük szeméremsértő magatartást tanúsíthasson vagy őket arra bírja rá". A parkban játszó fiú gyerekeket gyakran fagylaltra, édességre, üdítőre meghívta, hogy beszélgethessen velük, és eközben gyakran szexuális tartalmú témákat vetett fel. Többüket autóval a szőlőjébe is elvitt, ahol egyebek mellett az ölébe ültette és simogatta őket - derül ki a közleményből.
A vádlott lefoglalt számítógépén csaknem százhúszezer pornográf - köztük fiatalkorú fiúkról és lányokról - készült felvételt találtak - írták.
Az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
