Városlista
2026. február 27, péntek - Ákos, Bátor

Hírek

2020. Január 31. 08:25, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több a lemondás a szállodákban a koronavírus miatt

Több a lemondás a szállodákban a koronavírus miatt

Több kínai csaport lemondta szállásfoglalását a koronavírus miatt - mondta az M1 csatornának csütörtökön Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.

A Híradóban elhangzott: hétfő óta sok a szállodai lemondás, mivel a kínai turistacsoportok lemondták útjaikat.

Flesch Tamás ugyanakkor hozzátette: nem csak kínaiak mondták le a szobákat; jó páran megijedhettek a vírustól a világban. Hozzátette: remélik, hogy ez a tendencia a következő hetekben nem fog folytatódni.

Dobos Tamás, a Hotel Parlament szállodaigazgató-helyettese az M1-nek elmondta: a szállodában gyakrabban fertőtlenítenek. A kollégák többször mosnak kezet, a recepciós pultban is elhelyeztek kézfertőtlenítőt és maszkokat is beszereztek - közölte.

A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a leghatékonyabb módja a koronavírus elleni védekezésnek a gyakori kézmosás. Bense Tamás háziorvos az M1-nek azt mondta, lehetőleg langyos, folyóvízzel és folyékony szappannal kell kezet mosni.

Ajánlott az alkoholos zsebben hordható fertőtlenítő is, amit útközben is lehet használni - tette hozzá.

A Híradóban az is elhangzott, hogy a repülőtéren is sűrűbben fertőtlenítenek, és aki kért védőmaszkot, kapott a munkához.

Az M1-en megismételték, Magyarországon továbbra sincs koronavírusos beteg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot

Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld

NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon

A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon