Hírek
2016. Október 20. 13:23, csütörtök |
Sport
Forrás: Forrás: waterpolo.hu/ Fotó: Dobos Sándor
Távozik a vízilabda válogatott éléről Benedek Tibor szövetségi kapitány

A férfiválogatott szövetségi kapitánya úgy döntött, lejáró szerződése után nem pályázik a tisztségre.
Egy korszak lezárul a férfiválogatott életében. Benedek Tibor, aki 2013 óta töltötte be a szövetségi kapitányi feladatokat, döntött.
„Az elmúlt hetekben mérlegeltem a mögöttünk hagyott időszakot, valamint többször is egyeztettem a szövetség elnökével, Kemény Dénessel. Szeretném megköszönni az elmúlt évek munkáját és bizalmát mind a szövetség vezetésének, mind az MVLSZ elnökének. Köszönöm a munkát a stábom tagjainak és a játékosoknak is. Január 1-jével már nem én látom el a kapitányi feladatokat” – fogalmazott Benedek Tibor.
Mindez azt jelenti, hogy a nemzeti csapattal 2013-ban világbajnoki aranyérmet, 2014-ben Európa-bajnoki ezüstöt, 2016-ban Eb-bronzérmet szerző kapitány – akinek december 31-én jár le a szerződése – távozik a nemzeti csapat éléről.
Az MVLSZ szombaton, október 22-én tartja tisztújító közgyűlését, az ott megalakuló elnökség az ősz folyamán fog dönteni a férfi szövetségi kapitány személyéről.
A posztjáról leköszönő szakember a vlv.hu honlapnak nyilatkozva úgy fogalmazott, hogy van egy kézfogáson alapuló megállapodása az UVSE-vel:
"Az egész klub szakmai irányítása az én feladatom lesz, ahol olyan irányvonalakat szeretnék meghatározni, amely alapja lehet a későbbi válogatott sikereknek is" - mondta a 44 éves Benedek, aki hozzátette: emellett szeretne a szövetség új elnökségének tagja lenni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:44, kedd | Sport
MOL Magyar Kupa - A Paks Szajolra, az FTC Szarvaskendre utazik
A címvédő Paksi FC a Szajol, a 24-szeres győztes Ferencváros pedig a szintén megyei első osztályú Szarvaskend otthonába utazik a labdarúgó MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában, amelynek tétje a legjobb 32 közé kerülés.
2025. Augusztus 25. 07:52, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Az MTK legyőzésével már a Paks az első
A Paks idegenben nyert 3-2-re az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga ötödik fordulójának vasárnapi egyetlen mérkőzésén, és átvette a vezetést a tabellán.
2025. Augusztus 22. 07:41, péntek | Sport
Kl-selejtező - Egygólos előnnyel utazhat Bécsbe a Győr
A győri ETO FC a duplázó Zeljko Gavric találatainak is köszönhetően 2-1-re legyőzte az osztrák Rapid Wient a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező 4., utolsó fordulós párharcának csütörtöki első mérkőzésén.