Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2016. Május 02. 07:49, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Szakértő: veszített vonzerejéből az Iszlám Állam

Szakértő: veszített vonzerejéből az Iszlám Állam

Az elmúlt időben veszített vonzerejéből az Iszlám Állam - jelentette ki Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában.

Azt mondta, hogy egyre kevésbé csatlakoznak európai fiatalok a terrorszervezethez.

Gyarmati István arról is beszélt, hogy nem szabad feladni "a schengeni vívmányt". Úgy fogalmazott, hogy a rendszert nem lehet részben védeni, csak egészben, ezért nem megoldás, csupán kényszer, hogy több uniós tagország - például Ausztria - visszaállítja az ellenőrzést egyes belső határszakaszokon.

Címkék: isis, iszlám állam

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld

Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást

Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.

2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld

A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel

A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld

A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek

A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.