Hírek
2025. Január 05. 09:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Sulyok Tamás válaszolt Magyar Péternek, aki távozásra szólította fel

Sulyok Tamás államfő Mindent a maga helyén címmel szombaton a közösségi oldalán válaszolt a Tisza Párt elnökének, bejegyzésében kikérve magának, hogy Magyar Péter a közjogi rendszer működéséről és feladatairól "újra és újra kioktatni próbálja a köztársasági elnököt".
Sulyok Tamás államfő, miután Magyar Péter közleményben arra szólította fel, hogy "mondjon valódi elnöki beszédet", amely foglalkozik Magyarország jelenlegi állapotával, a posztjában azt írta, az ellenzéki párt vezetője sokadjára találja meg azzal a "nóvummal", hogy a köztársasági elnök feladata a magyar nemzet érdekének mindenkori képviselete. "Majd hosszasan sorolt hazug állításokkal rólam alátámasztani véli, hogy ezen érdekképviseletet illetően micsoda restanciában vagyok" - tette hozzá.
"A személyemet érintő kisstílű hazugságait eddig sem tartottam, és most sem tartom szóra érdemesnek, ellenben azt határozottan, egyszer és mindenkorra kikérem magamnak és az általam az Alaptörvény alapján képviselt magyar államnak, hogy a közjogi rendszer működéséről és az elnök feladatairól újra és újra kioktatni próbálja a köztársasági elnököt"
- fogalmazott az államfő.
Kiemelte: a megválasztott országgyűlési képviselőkkel és az Országgyűlésbe törekvő politikusokkal szemben is alapvető követelmény, hogy tisztában legyenek az Alaptörvény által felállított demokratikus közjogi rendszer szabályaival, és azokat tiszteletben tartsák.
"Ez a képesség a garanciája annak, hogy elkerüljük a politikai közhangulat alkotmányosan illegitim és stílusában primitíven arrogáns hergelését. Aki ezzel a képességgel nem rendelkezik, és emiatt alaptalan, demagóg elvárásokkal provokálja az Alaptörvény szerint megválasztott vezető közjogi tisztségviselőket, annak ajánlom figyelmébe az Alaptörvényt. Jóérzésű, felelős politikussá válni is segíthet" - írta Sulyok Tamás, aki bejegyzését köztársasági elnökként, az Alkotmánybíróság volt elnökeként írta alá.
A Tisza Párt elnöke úgy látja, hogy a köztársasági elnök nem reflektált valódi felvetésére, válaszában "csak ócska semmitmondó személyeskedésre futotta", ezért szombat este a hivatalából való mielőbbi távozásra szólította fel Sulyok Tamást.
Magyar Péter, aki előrehozott választásokat követel, és korábban arra szólította fel az államfőt, hogy mondjon valódi elnöki beszédet, amely foglalkozik Magyarország jelenlegi állapotával, az MTI-hez eljuttatott újabb közleményében azt írta Sulyok Tamásról: azért lett egyszerű ügyvédből alkotmánybíró és az Alkotmánybíróság elnöke, "mert évtizedes jó viszonyt ápol Gulyás Gergely édesapjával".
"Az, hogy ön, egy mindenki számára ismeretlen emberként, valódi tudományos vagy politikai teljesítmény nélkül a Magyar Köztársaság elnökévé válhatott, már önmagában szomorú"
- fogalmazott az ellenzéki politikus.
Hozzátette: Sulyok Tamás "nullához közelítő eddigi cinikus működése magyarázatot ad arra, hogy miként lehet az, hogy Magyarország jelenlegi 'első emberéről' háromból kettő honfitársunk azt se tudja, hogy kicsoda".
Közölte, miközben az Orbán-kormány elvesztette az emberek bizalmát, minden harmadik honfitársunk a létminimum alatt él, a kormány hagyja elveszni az uniós ezermilliárdokat, szétesnek a közszolgáltatások, válságban az egészségügy, zuhan a magyar ipar és mezőgazdaság, az államfő "cinikusan hallgat, és ha véletlenül megszólal, akkor is a Propaganda Minisztérium panelmondatait ismételgeti".
Magyar Péter szerint Sulyok Tamás a két legfontosabb feladatát sem látja el: nem dolgozik a nemzet egységének megteremtéséért és a demokratikus államrend működése felett sem őrködik; "úgy viselkedik, mint egy fideszes pártkatona".
"Elnök úr, a köztársasági elnöki posztról a magyar embereknek Göncz Árpád, Sólyom László vagy épp a keresztapám, Mádl Ferenc jut eszébe. Önt sem az előélete, sem a mostani gyáva, opportunista, semmitmondó viselkedése nem teszi alkalmassá ezen poszt betöltésére. Távozzon a hivatalából mielőbb!" - írta Magyar Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját