Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2011. Szeptember 11. 07:41, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Sakk Vk - Polgár kikapott és kiesett a negyeddöntőben

Sakk Vk - Polgár kikapott és kiesett a negyeddöntőben

Polgár Judit világossal kikapott az orosz Peter Szvidlertől a negyeddöntő második, szombati partijában az oroszországi Hanti-Manszijszkban zajló, kieséses rendszerű sakk Világkupán, amelyen így kiesett.

A viadal honlapja szerint a magyar nagymester a 45. lépést követően kényszerült a mérkőzés feladására a négyszeres olimpiai bajnok riválisával szemben, így 1,5-0,5-re elvesztette a párviadalt.

Polgár kiesése azt jelenti, hogy nem lett világbajnokjelölt, ugyanis a Vk első három helyezettje kapja meg ezt a címet.

A Vk szeptember 20-ig tart. A magyarok közül már csak Polgár Judit volt versenyben.

Eredmény:
negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Polgár Judit-Peter Szvidler (orosz) 0-1
Továbbjutott: Szvidler 1,5-0,5

MTI

Címkék: sakk

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:44, kedd | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks Szajolra, az FTC Szarvaskendre utazik

A címvédő Paksi FC a Szajol, a 24-szeres győztes Ferencváros pedig a szintén megyei első osztályú Szarvaskend otthonába utazik a labdarúgó MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában, amelynek tétje a legjobb 32 közé kerülés.

2025. Augusztus 25. 07:52, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Az MTK legyőzésével már a Paks az első

A Paks idegenben nyert 3-2-re az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga ötödik fordulójának vasárnapi egyetlen mérkőzésén, és átvette a vezetést a tabellán.

2025. Augusztus 22. 07:41, péntek | Sport

Kl-selejtező - Egygólos előnnyel utazhat Bécsbe a Győr

A győri ETO FC a duplázó Zeljko Gavric találatainak is köszönhetően 2-1-re legyőzte az osztrák Rapid Wient a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező 4., utolsó fordulós párharcának csütörtöki első mérkőzésén.