Hírek
2016. December 31. 05:00, szombat |
Sport
Forrás: mti
Ronaldóé a legtöbb nemzetközi gól, Marozsán és Messi a legjobb irányítók
Cristiano Ronaldo, a Real Madrid és a portugál válogatott támadója szerezte a legtöbb gólt nemzetközi sorozatokban idén a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet (IFFHS) összesítése szerint.
Az IFFHS honlapjának beszámolója szerint a klubvilágbajnokság döntőjében mesterhármasig jutott játékos 2013 és 2014 után harmadszor zárt az élen abban az összevetésben, amelyben a válogatottban, illetve a nemzetközi klubsorozatokban szerzett találatok számítanak. Egyúttal övé lett idén a legtöbb válogatottban szerzett gól is (13).
Cristiano Ronaldo mögött másodikként Lionel Messi, harmadikként Edinson Cavani zárt.
Az IFFHS a férfiaknál és a nőknél is megválasztotta a legjobb irányítót: Lionel Messi, illetve a magyar származású, német válogatott Marozsán Dzsenifer lett az naptári esztendő legjobbja. Az FC Barcelona argentin kiválósága egymás után másodszor, míg Marozsán először érdemelte ki az elismerést.
A legtöbb nemzetközi gólt szerző játékos, élcsoport:
1. Cristiano Ronaldo 24 gól (Portugália: 13 gól, Real Madrid: 11 gól)
2. Lionel Messi 21 (Argentína: 8, FC Barcelona: 13)
3. Edinson Cavani 16 (Uruguay: 9, Paris Saint-Germain: 7)
A legjobb férfi irányító, élcsoport:
1. Lionel Messi (Argentína, FC Barcelona) 172 pont
2. Andrés Iniesta (Spanyolország, FC Barcelona) 66
3. Tony Kroos (Németország, Real Madrid) 45
A legjobb női irányító, élcsoport:
1. Marozsán Dzsenifer (Németország, FFC Frankfurt/Olympique Lyon) 80 pont
2. Marta (Brazília, FC Rosengard) 72
3. Camille Abily (Franciaország, Olympique Lyon) 61
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 27. 07:42, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlaié az újabb vereséget elkönyvelő Liverpool 500. gólja
Szoboszlai Dominik gólja ellenére a Liverpool 4-1-re kikapott szerdán a vendég PSV Eindhoventől a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának ötödik fordulójában.
2025. November 27. 07:34, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: a Fenerbahce elleni meccs lehet az eddigi legnagyobb kihívás
Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint a török Fenerbahce otthonában sorra kerülő csütörtök esti mérkőzés lehet a csapata számára az eddigi legnagyobb kihívás a labdarúgó Európa-liga alapszakaszában.
2025. November 26. 07:44, szerda | Sport
MLSZ - Rossi marad
A sikertelen világbajnoki selejtezősorozat ellenére Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
2025. November 25. 17:29, kedd | Sport
Irány Bahrain
Körkérdés gokartpilótákhoz a 2025-ös RMCGF előtt
