Hírek
2011. December 01. 14:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Rogán: januárra csúszhatnak az IMF-tárgyalások

Elképzelhető, hogy csak január elején kezdődnek meg a tárgyalások az IMF-fel - mondta Rogán Antal, az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke ma reggel a Magyar Televízióban.
Mint mondta a külgazdasági kapcsolatok Fellegi Tamáshoz tartoznak, ezért van az, hogy nem Matolcsy György miniszter vezeti a tárgyalásokat az IMF-fel. Rogán Antal azt mondta, nem a költségvetésről, elsősorban a hosszabb távú szabályozási kérdésekről, például a pénzintézeti szektorról kell megállapodni az IMF-fel.
A kormányszóvivő tegnap jelentette be, hogy Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter vezeti a magyar delegációt a Nemzetközi Valutaalappal folytatandó tárgyalásokon. A küldöttség tagja Pleschinger Gyula pénzügypolitikáért felelős államtitkár és Rogán Antal, a parlament gazdasági bizottságának elnöke. Giró-Szász András kormányszóvivő szerdán azzal indokolta Matolcsy kimaradását, hogy a kormányon belüli munkamegosztás alapján ő 'a magyar növekedési terv elkészítéséért, annak kidolgozásáért és végrehajtásáért felel'.
Közben a magyar jegybank elnök szerint az adósságcsökkentés a befektetői bizalom nélkül nem megy. Simor András a GKI Gazdaságkutató mai konferenciáján azt mondta, a keddi 50 bázispontos jegybanki kamatemelés segít abban, hogy az IMF-EU megállapodás megkötéséig, amelyre az országnak égető szüksége van, stabilizálja a pénzpiacokat.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.