Városlista
2025. augusztus 26, kedd - Izsó

Hírek

2019. Április 03. 07:12, szerda | Külföld
Forrás: mti

Robbantás történt az egyik szentpétervári katonai akadémián, sebesültek

Robbantás történt az egyik szentpétervári katonai akadémián, sebesültek

Robbantás következtében négy ember megsebesült a szentpétervári, Alekszandr Mozsajszkij nevét viselő katonai akadémián.

Az ügyben közveszélyt okozó emberölési kísérlet címén indított vizsgálatot a kiemelt ügyekben eljáró orosz Nyomozó Bizottságnak (SZK) a hadászati rakétaegységekre szakosodott katonai osztálya.

Az Interfax hírügynökség úgy értesült, hogy az 500 gramm, a Fontanka szentpétervári hírportál szerint pedig 200 gramm trotilnak megfelelő robbanóerejű, "azonosítatlan, burkolat nélküli tárgy" óraszerkezetet tartalmazott. Korábban a Szankt-Petyerburg és a REN TV elnevezésű tévécsatorna is egy páncéltörő gránát felrobbanásáról számolt be.

A Kommerszant című lap úgy tudja, hogy egy lépcső alatt találtak egy gyanús tartalmú csomagot, amely azután robbant fel, hogy az iskola egyik tanára - aki tapasztalt tűzszerész - letakarta golyóálló mellénnyel. A lap szerint a robbanás olyan erős volt, hogy a lépcső leomlott.

A sebesültek állapota nem életveszélyes. Az ügyben a katonai ügyészség is vizsgálatot indított.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld

A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti

Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.

2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld

Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában

Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.

2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld

Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.