Hírek
2016. Augusztus 16. 07:46, kedd |
Sport
Forrás: mti
Rio 2016 - Aranyos nap lehet a kedd a magyaroknak
Kajak-kenuban és birkózásban is komoly aranyeséllyel indulnak a magyarok a riói olimpia keddi versenynapján, melyen 25 számban osztanak érmeket.
A Rodrigo de Freitas Lagúnában ugyan a négy számból csak egyben lesz érdekelt magyar egység a legjobb nyolcat felvonultató A döntőben, de a világ- és Európa-bajnoki címvédő Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos páros nagy esélyesként várja az 500 méteres verseny fináléját. Igaz, némiképp nehezíti a duó feladatát, hogy London kétszeres bajnoka, az egyesben és négyesben is aranyérmes Kozák hasmenéssel küzd.
A hétfői előcsatározásokat nem vette sikerrel a kenus Vasbányai Henrik, valamint a kajakos Kopasz Bálint és Douchev-Janics Natasa, ők a B döntőben versenyeznek majd kedden. A két férfi versenyző 1000 méteren, míg a háromszoros ötkarikás aranyérmes Douchev-Janics - a szám londoni harmadik helyezettjeként - 200 méteren.
Birkózásban Lőrincz Tamás folytathatja a magyarok sikeres szereplését, miután Bácsi Péter és testvére, Lőrincz Viktor is pontszerző lett Rióban. A kötöttfogásúak 66 kilogrammos súlycsoportjában érdekelt ceglédi versenyző Londonban ezüstérmes volt, s most azzal a céllal érkezett Brazíliába, hogy még jobb eredményt érjen el. Szintén szőnyegre lép a 98 kilósok között a 2009-ben világbajnok Kiss Balázs.
A férfi vízilabdázóknál élesre vált a küzdelem, ugyanis kedden kezdetét veszi az egyenes kieséses szakasz: Benedek Tibor együttese a negyeddöntőben a négy éve negyedik Montenegró legjobbjaival találkozik.
Súlyemelésben és nyíltvízi úszásban nem lehetnek vérmes reményei a magyar drukkereknek: előbbi sportágban egyedüliként Nagy Péter lép dobogóra a +105 kilogrammos kategóriában, míg utóbbiban Papp Márk próbálkozik 10 kilométeren.
Az atlétikai versenyeken - amennyiben sikerrel veszi a hétfő esti előfutamot - az Európa-bajnoki ezüstérmes Baji Balázs lehet érdekelt a 110 méter gátfutás elődöntőjében és bravúr esetén akár a nyolcas fináléban is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport
Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben
Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.
2026. Június 08. 07:09, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - A Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz
Albek Anna és Vámos Petra csapata, a francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.
2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Sport
Premier League - Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál
Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói.
2026. Június 07. 08:45, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - A Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében.
