Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2019. December 11. 12:00, szerda | Külföld
Forrás: mti

Rálőttek egy montenegrói üzletemberre Belgrádban

Rálőttek egy montenegrói üzletemberre Belgrádban

Rálőttek Miodrag Daka Davidovic montenegrói ellenzéki üzletemberre Belgrádban kedden késő este, az üzletember a kézfején sebesült meg, és kórházba szállították; az elkövető kereket oldott

– közölte a Blic című belgrádi napilap szerdán. A hoteltől nem messze egy kiégett gépjárművet is találtak, benne volt egy távcsöves puska, amellyel vélhetően a tettes az üzletemberre lőtt.

A kormánykritikus Davidovic, aki egyben a szerb pravoszláv egyház egységének szószólója is, éppen a niksici püspökkel beszélgetett, amikor meglőtték.

A montenegrói sajtó emlékeztetett arra, hogy Miodrag Davidovic néhány évvel ezelőtt kacérkodott a gondolattal, hogy beszáll a politikába, később azonban már az üzleti élettől is vissza akart vonulni. A 62 éves férfinak benzinkútjai, szeszfőzdéje és építési vállalkozása, valamint egy, oroszoktól vásárolt budvai szállodája is van.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.