Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2019. Április 30. 13:06, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Pénzmosás miatt indult eljárás egy férfi ellen Szegeden

Pénzmosás miatt indult eljárás egy férfi ellen Szegeden

Csaknem 650 ezer dollár, bűncselekményből származó pénz tisztára mosása miatt indult eljárás egy szerb-magyar-horvát állampolgárságú férfi ellen Szegeden, az ügyészség kezdeményezte a gyanúsított letartóztatását.

A férfi 2018 szeptemberében négy szegedi pénzintézetnél is nyitott szinte azonos időben bankszámlát. A számlákon rövid időn belül csaknem 650 ezer dollárt írtak jóvá esetenként mintegy 130 ezer dollár átutalásával. A pénz jellemzően amerikai gazdasági társaságok sérelmére elkövetett bűncselekményekből származott, az összegeket a gyanúsított továbbutalta távol-keleti pénzintézetekben vezetett számlákra – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntette miatt indult eljárásban az életvitelszerűen Szerbiában tartózkodó férfival szemben elfogatóparancsot bocsátottak ki, akkor fogták el, amikor Magyarországról Szerbiába próbált kilépni.

Az eljárás adatai szerint a férfi nemcsak Magyarországon, hanem Horvátországban, Romániában, Bulgáriában és Montenegróban is nyitott hasonló okokból bankszámlákat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.