Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2016. December 03. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Országszerte négyszázötven riasztást kaptak a tűzoltókat a vihar miatt

Országszerte négyszázötven riasztást kaptak a tűzoltókat a vihar miatt

A viharos szél miatt országszerte mintegy négyszázötven helyre riasztották a tűzoltókat, a legtöbb bejelentés Pest megyéből és Budapestről érkezett

- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője péntek este az MTI-vel.

Mukics Dániel elmondta: a tűzoltókat az esetek nagy többségében kidőlt fákhoz, letört faágakhoz riasztották, amelyek úttestre, épületekre dőltek. Emellett leszakadt elektromos vezetékek és kisebb épületkárok miatt is érkeztek riasztások.

Mint mondta, tucatnyi épület tetejét rongálta meg az erős szél, a többi közt Kecskeméten egy templom tornyán negyven négyzetméteren megbomlott a lemezborítás, Miskolcon egy okmányiroda, a Pest megyei Úri településen pedig egy idősek otthona teteje sérült.

Közölte: még huszonöt helyszínen dolgoznak a tűzoltók.

A katasztrófavédelem nem kapott bejelentést arról, hogy bárki is megsérült volna, és egyetlen ingatlan se vált lakhatatlanná - tette hozzá a helyettes szóvivő.

Címkék: szél, tűzoltó, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.