Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2017. November 27. 09:37, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Nemzetközi konferencián tárgyalnak az EU jövőjéről Budapesten

Nemzetközi konferencián tárgyalnak az EU jövőjéről Budapesten

Nemzetközi konferenciát tart hétfőn és kedden az Európai Unió (EU) jövőjéről Budapesten az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság (EGSZB).

Pleschinger Gyula, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke, a Monetáris Tanács tagja hétfőn az M1 aktuális csatornán elmondta, hogy az Európa 2020 utáni jövőjéről való tárgyalásnak azért van aktualitása, mert 2010-ben elkészült az Európa 2020 stratégia lassan a végéhez ér, és ideje elgondolkodni azon, hogy mi történik 2020-2030 között, illetve azt követően.

Megjegyezte, hogy az EGSZB egy konzultatív szervezet, amelyet 1957-ben azért hoztak létre, hogy az unió fő intézményeit - a bizottságot, a tanácsot és a parlamentet - véleményekkel lássa el, javaslatokat dolgozzon ki. A szervezetnek 350 képviselője van a tagországokból, Magyarországot 12-en képviselik - tette hozzá.

A Monetáris Tanács tagja a GKI Gazdaságkutató Zrt. legfrissebb konjuktúraindexére reagálva elmondta, hogy az üzleti bizalom erősödött Magyarországon, az üzleti élet visszaigazolja a hitelminősítők pozitív döntéseit, a befektetők érdeklődéseit, illetve azokat a törekvéseket amelyeket a kormány elért.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.