Hírek
2012. Február 15. 07:45, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu
Nem akarja megváltoztatni az adórendszert az IMF

Nem feltétele az egykulcsos adó megszüntetése a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) folytatott hiteltárgyalásaink megkezdésének – értesült a Magyar Nemzet a szervezethez közel álló forrásokból.
A lap úgy tudja, az IMF csak annyit kér a kormánytól, hogy adja meg a lehetőséget minden állampolgára számára a „méltó és megfelelő bérezésre”, így legyen aktívabb a kispénzűek keresetének kiegészítésében.
A Magyar Nemzet információi szerint az IMF szakértői egyetértenek abban, hogy hazánknak bőven elegendő lenne a következő három évben egy kilencmilliárd eurós hitelmegállapodás. A befektetők megnyugtatása miatt lehet szükség egy nagyobb csomagra, de a nemzetközi pénzügyi intézet a készenléti hitelmegállapodás összegét tekintve nyitott – amit a kormány kér, meg is kapja majd.
A tárgyalások majd akkor kezdődnek, ha az Európai Unió és a magyar kormány tisztázza a politikai kérdéseket – írja a szerdai Magyar Nemzet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.