Városlista
2025. május 7, szerda - Gizella

Hírek

2019. Május 02. 11:13, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/Fotók: MTI/Lakatos Péter

Minden szempontból sikeres volt a Nagy Futam

Minden szempontból sikeres volt a Nagy Futam

A közönség létszáma, a biztonság és a látványosság, valamint a résztvevő versenyzők szempontjából is sikeresen zárult a Nagy Futam elnevezésű budapesti versenyautó-parádé és -bemutató május 1-jén

- mondta Gyulay Zsolt, a rendezvényt szervező Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. A sportvezető az M1-en csütörtök délelőtt azt mondta, az időjárás mindig befolyásolja, hogy mennyi néző látogat ki a belvárosi show-ra, de ahogyan tavaly, úgy az idén is „szerencsénk volt ezzel”, a kijelölt nyomvonal pedig nagyon tetszett a közönségnek.

„Max Verstappen jelenléte számunkra nagyon fontos, ő minden évben sok holland szurkolót hoz el a Hungaroringre is, ráadásul nagyon jól érezte magát a sajtótájékoztatón és az egész rendezvényen, fesztelen, jó hangulatú, szakmai beszélgetést folytatott a televíziós interjú során is” – jelentette ki Gyulay Zsolt, hozzátéve, hogy a külföldi szakemberek és meghívott vendégek is tökéletesnek ítélték a Nagy Futam rendezését.

„Ilyenkor ugyanúgy dolgoznak azok a szakemberek és sportbírók, akik a Forma-1-es Magyar Nagydíjakon is, és a visszajelzések alapján most már magabiztosan állíthatjuk, hogy mi vagyunk a világon a legjobbak ebben a műfajban” – mondta az elnök-vezérigazgató, aki hangsúlyozta: Közép-Európában először Budapesten vett részt ilyen bemutatón egy Forma-E elektromos versenyautó, amelynek óriási sikere volt.

Gyulay Zsolt kitért arra, hogy tavaly a Hungaroring pénzügyi és szakmai szempontból is nagyon jó évet zárt, most pedig időarányosan a jegyeladások tekintetében jobban áll, mint 2018-ban.

„Ehhez nyilván hozzájárul az a 10-15 ezer lengyel szurkoló, aki Robert Kubica visszatérése miatt ismét eljön majd Mogyoródra, és mivel az idén egy kicsit későbbi időpontban, augusztus első hétvégéjén lesz a Magyar Nagydíj, ez még inkább kedvező a jegyeladások szempontjából” – mondta a sportvezető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 06. 07:40, kedd | Belföld

NAV: május 20-áig kell elfogadni vagy módosítani az adóhivatal által készített bevallási tervezeteket

Május 20-áig kell elfogadni vagy módosítani a NAV által készített bevallási tervezeteket, akinek fizetendő szja-ja maradt, 500 ezer forintig automatikus részletfizetést kap, ha ezt jelzi a tervezetben

2025. Május 06. 07:37, kedd | Belföld

Érettségi - Több mint 80 ezren kezdték meg a vizsgát magyar nyelv és irodalomból

Magyar nyelv és irodalomból középszinten 1140 helyszínen 77 972, emelt szinten 61 helyszínen 2278 vizsgázó tesz érettségit - tudatta az Oktatási Hivatal hétfőn a honlapján.

2025. Május 04. 08:59, vasárnap | Belföld

Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon

Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.