Hírek
2024. Március 31. 09:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: a szombati az idei első nyári nap
Késő délelőtt a Dél-Alföldön egy-egy meteorológiai mérőállomáson már elérte a hőmérséklet a 25 Celsius-fokot, így idén március 30-án lett meg először a nyári nap
- írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
Hozzátették: nyári napnak azt nevezik, amikor a hőmérséklet csúcsértéke meghaladja a 25 Celsius-fokot.
Jelezték: van esély arra is, hogy megdől a március 30-ára vonatkozó melegrekord. A Hajdú-Bihar vármegyei Szerepen 1911-ben ezen a napon 26,9 fokot regisztráltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
