Hírek
2012. Február 21. 14:05, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Megállapodás született a görög mentőcsomagról
Ma hajnalban sikerült megállapodni az euróövezeti tagországoknak a görögöknek nyújtandó 130 milliárd eurós pénzügyi mentőcsomagról
Egyben a GDP arányos görög államadósság 121 százalékra történő leszorításáról, amelyet 2020-ig akarják leszorítani. Mindezt írásos nyilatkozatba kell foglalni mindezt.
Görögország magánhitelezői várhatóan a kezükben lévő görög állampapírok nominális értékének 53,5 százalékát veszítik el, aminek révén Görögország államadóssága 100 milliárd euróval csökken majd.A megállapodás hírére az euró erősödni kezdett a dollárral szemben, az 1,32-es szint fölé került a keresztárfolyam.
Közben a Magyar Hírlap azt írja, hogy a Reuters hírügynökség értesülései szerint a 130 milliárdos mentőcsomag jelentős része annak a kötvénycserének a finanszírozására megy majd el, amelynek keretében mintegy százmilliárd eurónyi adósságtól szabadulhat meg Athén. A lejáró kötvényeket, a többi között a március 20-i lejáratú 14,5 milliárd eurós papírokat is, egy hosszabb futamidejű állami kötelezettségvállalásra cserélnek le, alacsonyabb hozamok mellett. Ennek révén a befektetők pénzük csaknem hetven százalékát veszthetik el. A csomagból harmincmilliárdot szánnának a magánszektornak, ennek a keserű pirulának a megédesítésére, 23 milliárd euró pedig a görög bankszektor talpon maradását segítené elő. A magánbefektetőkkel zajló tárgyalások a pénzügyminiszterek tanácskozásával párhuzamosan folynak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 14:00, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Brit külügyminiszter: rendkívül veszélyes és felelőtlen a román légtér megsértése
Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint Oroszország rendkívül veszélyes és felelőtlen magatartást tanúsít a NATO légterének megsértésével, amelynek következményeként ezúttal egy romániai lakóépületet ért találat.
2026. Május 28. 14:00, csütörtök | Külföld
Újabb földrengés volt Horvátországban
Újabb földrengés rázta meg szerda délelőtt Horvátország középső részét, Sziszek (Sisak) térségét. A földmozgást Zágrábban és környékén is érezni lehetett - közölték az európai szeizmológiai szolgálatok.
2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld
Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke
Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.
