Hírek
2012. Június 05. 07:31, kedd |
Belföld
Forrás: STOP
Íme a világ legdrágább autója - Ferrari 8,8 milliárdért
Az 1962-es 250 GTO 35 millió dollárért kelt el.
A Bloomberg jelentése szerint az előző hónapban 35 millió dollárért, vagyis átszámítva mintegy 8,8 milliárd forintért cserélt gazdát egy 1962-es Ferrari 250 GTO, amivel a világ legdrágább autójának számít. Ebből a típusból mindössze 39 darab készült 1962 és 1964 között, ami már önmagában nagyon ritkának számít, de az egyedi, almazöld színű autó különlegessége, hogy Sir Stirling Moss-nak készült.
Ugyan a britek legendás autóversenyzője egyszer sem állt rajthoz az autóval - mivel éppen 1962-ben szenvedett súlyos autóbalesetet, ami után vissza is vonult -, a Ferrarival még több versenyen is részt vettek az akkori tulajdonosai, többek közt a Le Mans-i 24-óráson.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
