Hírek
2024. December 11. 07:28, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
MÁV: megújítják az IC-flottát
A vasúttársaság megújítja az IC-flottát - írta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója kedden, Facebook-bejegyzésében.
Kiemelte, egyre többen egyre többet utaznak társaságukkal, ezért bővíteni és korszerűsíteni kell a járműállományukat.
Hozzátette, ehhez három megoldás áll rendelkezésre, és mindegyikkel egyszerre élnek.
Először is felújítják azokat a járműveket, amelyek erre alkalmasak. Másodszor használt járműveket bérelnek, hogy enyhítsék a járműhiányt, és üzembiztosabbá tegyék a hazai vasúti közlekedést. Harmadik megoldásként pedig vadonatúj járműveket szereznek be.
Ez utóbbi esetében kedden hivatalosan is elindult 285 darab IC-kocsi beszerzési folyamata.
Előzetes piaci konzultációt hirdettek, amelynek keretében felmérik, melyik gyártó, milyen gyorsan, milyen feltételekkel tud a magyar vasúttársaságnak szállítani 2. osztályú termes kocsikat, 1. osztályú étkezőszakaszos, vezérlő- és termes kocsikat, továbbá alacsonypadlós, nagykapacitású kerékpárszállító és "poggyászkocsikat". Ez az összesen 285 kocsi adja majd a gerincét a magyar vasút néhány éven belül teljesen megújuló IC-flottájának - írta Hegyi Zsolt bejegyzésében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld
Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről
Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.
