Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2024. December 11. 07:28, szerda | Belföld
Forrás: MTI

MÁV: megújítják az IC-flottát

MÁV: megújítják az IC-flottát

A vasúttársaság megújítja az IC-flottát - írta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója kedden, Facebook-bejegyzésében.

Kiemelte, egyre többen egyre többet utaznak társaságukkal, ezért bővíteni és korszerűsíteni kell a járműállományukat.

Hozzátette, ehhez három megoldás áll rendelkezésre, és mindegyikkel egyszerre élnek.

Először is felújítják azokat a járműveket, amelyek erre alkalmasak. Másodszor használt járműveket bérelnek, hogy enyhítsék a járműhiányt, és üzembiztosabbá tegyék a hazai vasúti közlekedést. Harmadik megoldásként pedig vadonatúj járműveket szereznek be.

Ez utóbbi esetében kedden hivatalosan is elindult 285 darab IC-kocsi beszerzési folyamata.

Előzetes piaci konzultációt hirdettek, amelynek keretében felmérik, melyik gyártó, milyen gyorsan, milyen feltételekkel tud a magyar vasúttársaságnak szállítani 2. osztályú termes kocsikat, 1. osztályú étkezőszakaszos, vezérlő- és termes kocsikat, továbbá alacsonypadlós, nagykapacitású kerékpárszállító és "poggyászkocsikat". Ez az összesen 285 kocsi adja majd a gerincét a magyar vasút néhány éven belül teljesen megújuló IC-flottájának - írta Hegyi Zsolt bejegyzésében.

Címkék: intercity, máv

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek