Hírek
2019. Június 20. 08:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Már csak egy hét maradt a banki adategyeztetésre

A június 26-i határidőig már csak egy hetük maradt a banki ügyfeleknek arra, hogy elvégezzék az adategyeztetést.
Trencsán Erika, a money.hu szakértője szerdán az M1-en elmondta: aki ezt elmulasztja, június 26. után nem tudja majd használni a bankszámláját, nem tud ATM-ből pénzt felvenni, megbízásokat, utalásokat végezni, amíg adatait nem egyezteti.
A szakértő kifejtette: a lakossági ügyfelek közül a kötelezettség azokat érinti, akiket a bankjuk felszólított az egyeztetésre. Akik 2017 júniusa óta nyitottak bankszámlát, azoknak nagy valószínűséggel teljes körűen rögzítették adatait, nekik csak akkor kell egyeztetniük, ha azóta változás történt az adataikban, például házasságkötés miatt megváltozott a nevük vagy módosult a lakcímük.
Trencsán Erika felhívta a figyelmet arra, hogy az adatok egyeztetésére nemcsak a bankfiókokban van mód, hanem például e-mail-ben, a netbankon vagy videóbankon keresztül is meg lehet tenni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk
2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.