Hírek
2023. Április 17. 13:19, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Magyar Közút: konvojos vonulást tartanak kedden munkavégzés közben elgázolt közutasok emlékére

Konvojos vonulást tart kedden a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a munkavégzés közben elgázolt közútkezelő szakemberekre emlékezve - tudatta a cég hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint konvojban indul el 21 munkagép kedd reggel 9 órakor a szigetszentmiklósi közútkezelő mérnökségről rendőrségi felvezetéssel az M0-s autóút alacskai pihenőhelyére, mindegyik munkagép egy-egy elhunyt dolgozó nevét viseli majd, aki 2000 óta vesztette életét munkaterületen, munkavégzés közben, "többnyire figyelmetlen sofőrök miatt".
Legutóbb a makói autópálya-mérnökség 41 éves munkatársát gázolta halálra egy kamionos, a dolgozót a napokban helyeztek végső nyugalomra - írták.
Hozzátették: a tavaszi időszaktól kezdődően az utakon zajló munkák száma is megnő, ezért dolgozóik védelme és a további tragikus események megelőzése érdekében figyelemfelhívó akciót indítanak. Kedden bemutatnak egy komplett munkaterületet előjelző és védő rendszert is - fűzték hozzá.
Fotó: Magyar Közút
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.