Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2019. Március 06. 19:16, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Letöltendő börtönbüntetést kapott egy polgármestert zaklató férfi

Letöltendő börtönbüntetést kapott egy polgármestert zaklató férfi

Egy év tíz hónap börtönbüntetésre ítélt a Nagyatádi Járásbíróság nem jogerősen egy férfit, aki egy somogyi település polgármesterét zaklatta - tájékoztatta a Kaposvári Törvényszék szóvivője az MTI-t szerdán.

Vadócz Attila elmondta: az 53 éves vádlott 2016. október 10-én a községben működő telephelynél ittas állapotban fenyegette meg a községvezetőt. Miközben azt mondta neki, hogy agyonveri, megöli, az ingatlan kerítését rángatta, kapuját leemelte.

Hozzátette, a bíróság a férfit személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatásban mondta ki bűnösnek. A büntetés kiszabásánál figyelembe vette, hogy többszörös visszaeső, zaklatás és erőszakos bűncselekmények miatt is volt már büntetve.

A szóvivő kitért arra, hogy a férfi azért követte el tettét, mert úgy gondolja, hogy többször a polgármester juttatta börtönbe.

Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlott és a védője felmentésért fellebbezett, ezért az ügy másodfokon a Kaposvári Törvényszéken folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.