Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2016. Május 18. 07:42, szerda | Belföld
Forrás: mti

Leghosszabb tavaszi ülését fejezi be a parlament

Leghosszabb tavaszi ülését fejezi be a parlament

Tavaszi ülésszakának eddigi leghosszabb ülését fejezi ma be az Országgyűlés, a képviselők egyebek mellet a két éve elfogadott polgári törvénykönyv (Ptk.) módosításáról is tárgyalnak.

A hetedik ülésnap reggel 9 órakor kezdődik, napirendjén pedig négy általános vita szerepel. Elsőként a Ptk. zálogjoggal kapcsolatos módosítása kerül terítékre az igazságügyi miniszter kezdeményezésére.

Ezt a Miniszterelnökséget vezető Lázár János három javaslata követ. Ezek egyike a kulturális örökségvédelem legfőbb háttérintézményének, a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ jogutódlásával foglalkozik. Vitát tartanak emellett a területrendezési szabályokat és a nemzetközi energetikai együttműködést érintő legfrissebb módosítási javaslatokról is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.