Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2024. Szeptember 06. 08:32, péntek | Sport
Forrás: MTI

Labdarúgó NB II - Pintér Attila 18 év után újra a Vasas edzője

Labdarúgó NB II - Pintér Attila 18 év után újra a Vasas edzője

Pintér Attilát nevezte ki vezetőedzőnek a labdarúgó NB II-ben szereplő Vasas FC.

Az angyalföldi klub csütörtök este jelentette be, hogy az 58 éves, kétszeres magyar bajnok, kétszeres kupagyőztes és kétszeres szuperkupa-győztes tréner veszi át a kispadot.

Elődjével, a februárban kinevezett Gera Zoltánnal két hete közös megegyezéssel bontott szerződést a Vasas, azóta megbízott vezetőedző László András irányította az együttest.

Pintér a Ferencvárossal és a Győrrel NB I-es bajnoki címet, valamint szuperkupát nyert, míg a zöld-fehérekkel és a Sopronnal elhódította a Magyar Kupát, emellett az élvonalba jutott a Mezőkövesddel és a Puskás Akadémiával is - idézte fel a klub honlapja.

Korábban, a 2005/06-os idényben dolgozott már a Vasasnál, így 18 év után ül le újra a klub kispadjára.
2013 decemberétől közel egy esztendőn keresztül a magyar válogatott szövetségi kapitánya volt. Legutóbb 2022-ben, az akkor még a Merkantil Bank Ligában szereplő III. Kerületi TVE vezetőedzőjeként tevékenykedett, 2013 júniusában "Az Év edzője" kitüntetésben részesült a RangAdó díjátadó gálán - elevenítette fel a weboldal.

"Nem szeretnék sablonokat puffogatni, tisztában vagyok a feladatokkal és a célokkal. Azon leszek, hogy kihozzam a maximumot a játékosokból, valamint hogy a velem és a csapattal szemben állított elvárásoknak maximálisan megfeleljünk együtt, közösen"
- szögezte le Pintér, aki ehhez kérte a szurkolók támogatását.

Címkék: Pintér Attila, vasas

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 27. 07:42, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Szoboszlaié az újabb vereséget elkönyvelő Liverpool 500. gólja

Szoboszlai Dominik gólja ellenére a Liverpool 4-1-re kikapott szerdán a vendég PSV Eindhoventől a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának ötödik fordulójában.

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Sport

Európa-liga - Keane: a Fenerbahce elleni meccs lehet az eddigi legnagyobb kihívás

Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint a török Fenerbahce otthonában sorra kerülő csütörtök esti mérkőzés lehet a csapata számára az eddigi legnagyobb kihívás a labdarúgó Európa-liga alapszakaszában.

2025. November 26. 07:44, szerda | Sport

MLSZ - Rossi marad

A sikertelen világbajnoki selejtezősorozat ellenére Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

2025. November 25. 17:29, kedd | Sport

Irány Bahrain

Körkérdés gokartpilótákhoz a 2025-ös RMCGF előtt