Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2018. Január 07. 09:33, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Könyv jelenik meg a Szent Korona hazatéréséről

Könyv jelenik meg a Szent Korona hazatéréséről

Pontosan 40 évvel ezelőtt, 1978. január 6-án adta át Cyrus Vance amerikai külügyminiszter a Szent Koronát, hangsúlyozottan a magyar népnek

- mondta el Glant Tibor, a Debreceni Egyetem észak-amerikai tanszékének docense, a korona hazatéréséről szóló tanulmány szerzője az M1 aktuális csatorna esti műsorában.

Kiemelte: az amerikai kormány ragaszkodott ahhoz, hogy az ünnepélyes budapesti átadón a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) vezetése ne legyen jelen.

A Szent Korona 1945 és 1953 között még Európában, német területen volt, amerikai kézben, nyolc különböző helyen őrizték. Innen szállították az Amerikai Egyesült Államokba, a Kentucky állambeli Fort Knox katonai támaszpontra - idézte fel a szakértő.

Richard Nixon amerikai elnök megválasztása után, 1969-ben a diplomáciai kapcsolatok normalizálódása kezdődött, ekkor egyszer felmerült a Szent Korona visszaadása, de ez ellen az emigránsok komoly tiltakozása indult el, így elvetették az ötletet. Jimmy Carter elnök döntött végül a korona visszaadásáról a magyar népnek - ismertette.

A gazdag képanyaggal illusztrált könyv - A Szent Korona amerikai kalandja és hazatérése címmel - a jövő héten jelenik meg - hangzott el a műsorban.

Címkék: könyv, korona, szent korona

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.