Hírek
2011. Augusztus 22. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Kitört az Etna
Európa legmagasabb tűzhányójából, az Etnából 3 órán keresztül ömlött a láva és hamufelhőt lövellt a magasba. Lakott terület nem volt veszélyben, de Catania repülőterén fennakadásokat okozott a hamu: több járat késett.
Mint az utóbbi alkalmakkor, most is a tűzhányó délkeleti oldalán egy nagyon aktív kráterből dőlt az izzó láva és indult el több folyamban is lefelé az amúgy lakatlan területen - közölte a Híradó.
A hamufelhő fennakadásokat okozott Catania repülőterének működésében. Bár nem kellett lezárni a légikikötőt, több járat késéssel indult, illetve érkezett- tájékoztatott az Inforádió.
A 3322 méter magas Etna működése rendszeresnek mondható, idén már kilencszer tört ki.
OririentPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
