Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2013. Augusztus 04. 10:54, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Kisiklott egy HÉV-szerelvény egyik kocsija a fővárosban

Kisiklott egy HÉV-szerelvény egyik kocsija a fővárosban

Kisiklott a H7-es (ráckevei) vonalon közlekedő egyik HÉV-szerelvény utolsó kocsija vasárnap délelőtt a fővárosban, a Kén utcánál, a balesetben senki nem sérült meg.

Bakó Pál elmondta, a HÉV nem sokkal azután hagyta el a vágányt, hogy elindult a közvágóhídi végállomásról. Sérülés nem történt, a forgalmat jelenleg egy vágányon tartják fenn - tette hozzá. A kisiklás okáról a fődiszpécser nem tudott tájékoztatást adni.

Az MTI helyszínről származó információi szerint a szerelvény utolsó kocsijának egy része hagyta el a síneket, kidöntött egy korlátot és egy forgalomirányító lámpát, majd a járdán állt meg. A kocsi visszaemelése várhatóan több órát vesz igénybe.

Címkék: hév, kisiklott

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját