Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2017. December 24. 13:11, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Karácsonykor is éjjel-nappal hívható a telefonos lelkisegély

Karácsonykor is éjjel-nappal hívható a telefonos lelkisegély

Karácsonykor is éjjel-nappal hívható a 116-123-as számon a telefonos lelkisegély-szolgálat - hívták fel a figyelmet az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.

Dudás Erika, a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének alelnöke elmondta: van olyan, aki csak beszélgetni szeretne ilyenkor. Nemcsak olyanok telefonálnak, akiknek bánatuk van, hanem olyanok is vannak, akik az örömüket szeretnék megosztani, megköszönve akár a lelkisegélynyújtók év közbeni segítségét - tette hozzá.

A szakember elmondta: havonta több mint 10 ezer hívás érkezik hozzájuk; van olyan szolgálatuk, amely egy nap alatt több mint száz hívást fogad. Kérdésre válaszolva azt is elmondta: telefonos segítőik között kevesen vannak 30 év alatt, sokan 60 év felettiek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját