Hírek
2020. Április 03. 12:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Jó példákat mutat be az Élő bolygónk új rovata
A köztársasági elnök ajánlásával az Élő bolygónk nevű oldal új rovatot indít Mindenki mindenkiért címmel, amely a koronavírus-járvány elleni védekezés jó példáit mutatja be.
Áder János az elobolygonk.hu oldalon szerdán azt írta: "március 11-e, a járvány miatti veszélyhelyzet kihirdetése óta három hét telt el. Rendkívüli időket élünk. A járvány ugyanakkor nagyon sok embert cselekvésre késztetett. Mit tehetek én? - tették, teszik fel egyre többen a kérdést."
Hozzátette: sokan kérdezik, hogy mit tehetnek, ha idős szomszédjuk van, ha az egészségügyben vagy a kereskedelemben dolgozókat szeretnék segíteni vagy az otthoni időtöltést igyekeznének hasznosabbá tenni.
Az államfő ilyen jó példaként említette a szomszédban lakó idős néninek bevásárló fiatalokat; a maszkok gyártásába kezdő alkalmi varrónőket, az egészségügyben, a kereskedelemben helytálló dolgozókat ingyen fuvarozó taxisokat.
Beszámolt továbbá a számukra ingyen ételt készítő séfekről, éttermekről; az orvosok, ápolók, bolti eladók számára érkező felajánlásokról, lakásokról, szállodai szobákról, a virtuális koncertekről, múzeumlátogatásokról, az ingyenes hangoskönyvekről, a diákok online korrepetálásáról és a fertőtlenítő gyártására átállított gépsorokról.
Áder János összegzésként úgy fogalmazott: "az Élő Bolygónk új rovata nemcsak a jó példákat szeretné bemutatni, de ötletet és inspirációt is szeretne adni, hogy a kérdésre - Mit tehetek én? - könnyebb legyen a választ megtalálni mindenkinek. Mindenkiért."
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
