Hírek
2019. Április 12. 07:19, péntek |
Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: pixabay
Jelentős lehet a terméskiesés az aszály miatt
Gyengült az aszály miatt az őszi vetések minősége, akár 2-3 millió tonnás is lehet a terméskiesés - közölte a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke csütörtökön az MTI érdeklődésére.
Petőházi Tamás közölte, bár a tavaszi vetések az elmúlt napok esőzéseinek köszönhetően megkezdődhettek, még mindig legalább 100 milliméter csapadékra lenne szükség a talaj vízkészletének helyreállásához - mondta.
A búza vetésterületének 25-30 százalékán, a repcének pedig 30-35 százalékán fejlődtek csak megfelelően a növények az agrártárca adatai alapján. Repcét 290 ezer hektáron, búzát pedig közel egymillió hektáron vetettek.
Elmondta, hogy egyes régiókban az aszály miatt az őszi repcét ki kell szántani, ami becslések szerint országosan a több tízezer hektárt is elérheti. Hozzátette, a probléma már ősszel kezdődött, amikor a gazdák csak porba tudták elvetni a búzát és a repcét, ami után a téli időjárás sem hozta meg a várt csapadékmennyiséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
