Hírek
2021. Április 21. 19:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Húsz év alattiak jelentkezhetnek Balaton témájú videóversenyre

Balaton témájú videóversenyre jelentkezhetnek húsz év alatti alkotók, a nevezési határidő június 5-e.
A pályázatra műfaji megkötés nélkül, maximum másfél perces, mobiltelefonnal készített animációval, élőszereplős kisfilmmel, videóklippel lehet jelentkezni, a nevezők korlátlan számú alkotással indulhatnak a versenyen - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.
A linkre vagy drive-ra feltöltött alkotásokat a cinemira.mobilbalaton@gmail.com email címre kell elküldeni június 5-ig.
A nevezéseket filmesekből álló szakmai zsűri bírálja el. A legjobb 30 alkotó személyes visszajelzést, értékelést kap a zsűritől, és filmjét levetítik nyáron a Magyar Mozgókép Fesztiválon, Veszprémben. A legjobb három film értékes filmes díjakban és más elismerésekben részesül. A győztes egyebek mellett egy 42 ezer forint értékű nyári filmes workshopon vehet részt.
A videóversenyt a Magyar Mozgókép Fesztivál, a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program részeként, a Cinemira - Nemzetközi Gyerek és TEEN Film Fesztivállal együtt hirdette meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld
Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség
2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld
Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére
Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél