Hírek
2020. Február 13. 07:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Hivatali visszaélés miatt próbára bocsátottak egy volt baranyai polgármestert
Folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés miatt másfél évre próbára bocsátotta egy baranyai község volt polgármesterét a Szigetvári Járásbíróság.
A jogerőre emelkedett ítéletről a Pécsi Törvényszék tájékoztatta szerdán az MTI-t.
Közölték, a vádlott férfi korábban egy Baranya megyei község polgármestere volt, 2013-tól pedig a település önkormányzati hivatalában dolgozott igazgatási, anyakönyvi főelőadóként, így munkaköréből adódóan hozzáfért a személy- és lakcímnyilvántartáshoz.
A férfi 2018 nyarán arról értesült, hogy a községet vezető, 2014-ben megválasztott polgármester több embert jelentett be az érintett településhez tartozó lakcímekre azért, hogy ezzel a 2019-es önkormányzati választások eredményét befolyásolja. Ennek ellenőrzéséhez a vádlott 2018 őszétől 2019 tavaszáig a munkahelyi számítógépén keresztül rendszeresen belépett a személy- és lakcímnyilvántartásba, és 126 alkalommal jogosulatlanul keresést hajtott végre a községbe bejelentett emberekre.
A bíróság megállapítása szerint a férfi hivatali kötelességével visszaélve szerezte be az adatokat, és cselekményével jogtalan előnyt szerzett magának, mivel az adatokhoz díjfizetés, a felhasználás céljának és jogalapjának igazolása, valamint közigazgatási eljárás nélkül jutott hozzá.
A február 6-ai előkészítő ülésen meghozott ítélet ellen az ügyész nem kért jogorvoslatot, így a határozat jogerőre emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
