Hírek
2015. Május 26. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Határidő előtt fizette ki a Miniszterelnökség az uniós forrásokat
A Miniszterelnökség már most teljesítette az éves kifizetési terv május végi célértékét, év eleje óta 725 milliárd forint európai uniós és hazai támogatást utalt ki a pályázatok nyerteseinek.
A tárca hétfői, MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztetett arra, hogy 2015-ben van lehetőség utoljára felhasználni a 2007-2013-as pénzügyi ciklus forrásait, ezért is fontos, hogy mielőbb lehívják a teljes keretet.
Kimutatásaik szerint eddig 7500 milliárd forint feletti összeget fizettek eddig ki és még 700 milliárd forint áll rendelkezésre. "Minden kifizetésnek, ami a keret felett teljesül, a fedezetét a hazai költségvetés biztosítja, amelyből a kormány 2012 óta folyamatosan engedélyez túlvállalásokat" - olvasható a közleményben.
A tájékoztatás szerint a kifizetés azok után gyorsult fel, hogy a Miniszterelnökség 2012 augusztusában átvette a források kezelését a korábbi Nemzeti Fejlesztési Ügynökségtől és 2007-től a 2010-es kormányváltásig összesen 980 milliárd forintot fizetett ki a pályázóknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
