Városlista
2025. augusztus 26, kedd - Izsó

Hírek

2020. Április 30. 17:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Három terroristát ölt meg Jekatyerinburgban az FSZB

Három terroristát ölt meg Jekatyerinburgban az FSZB

Terrortámadások előkészítését akadályozta meg és három terroristát \"semlegesített\" Jekatyerinburgban a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) - közölte csütörtökön az orosz Nemzeti Terrorelhárítási Bizottság.

A TASZSZ hírügynökség úgy értesült, hogy mindhárom lelőtt terrorista orosz állampolgár és az Iszlám Állam elnevezésű terrorszervezet követője volt. Egyiküknek azerbajdzsáni útlevele is volt.

Az urali nagyváros Cskalov kerületében végrehajtott művelet során a több robbanószerkezetet, valamint fegyvert és lőszert foglaltak le a hatóságok.

A terrorelhárítási bizottság korábbi közlése szerint tavaly 34 terrortámadásnak sikerült elejét venni Oroszországban, és idén is meghiúsítottak már néhány kísérletet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld

A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti

Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.

2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld

Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában

Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.

2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld

Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.