Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2022. Március 26. 15:03, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: honvédelem

Hamis behívóparancsokat terjesztenek a honvédség nevében

Hamis behívóparancsokat terjesztenek a honvédség nevében

Hamis, valótlanságokat állító behívóparancsokat terjesztenek a Magyar Honvédség Parancsnoksága nevében ismeretlenek postai és elektronikus úton - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) pénteken az MTI-vel.

A behívóparancsokban "életbe lépett rendkívüli és hadiállapotra", valamint a nem létező "tartalékos hadkötelezettségre" hivatkoznak - írta a szaktárca.

"Nincs mozgósítás hazánkban, nincs bejelentve hadiállapot, ezért az álhírektől és a magyar emberek félrevezetésétől a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség is elzárkózik" - szögezték le.

A HM és Magyar Honvédség nem küld ki Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnokának aláírásával ilyen behívóleveleket - tették hozzá.

"Szeretnénk megnyugtatni a közvéleményt, ezért mindenkit arra kérünk", hogy a minden alapot nélkülöző, valótlan híreszteléseket ne higgye el! - írták.

Magyarországon béke van, amelynek megőrzéséért a Magyar Honvédség valamennyi katonája dolgozik. A honvédségnek vannak önkéntes tartalékosai, akik saját elhatározásukból jelentkeztek tartalékos katonának. Kizárólag ezek az önkéntesek kapnak értesítést egyes feladatokra - írta a HM.

A hamis levelek kapcsán a tárca megteszi a szükséges jogi lépéseket - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak