Hírek
2017. Augusztus 29. 19:13, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Gyorsan nőtt az élelmiszer- és vegyi áruk kiskereskedelmi forgalma
Európában a negyedik leggyorsabban, értékben 6,4 százalékkal nőtt az élelmiszer- és vegyi áruk magyarországi kiskereskedelmi forgalma a második negyedévben az előző év azonos időszakához képest
- derült ki a Nielsen az MTI-hez kedden eljuttatott elemzéséből. A bővülés jelentősen meghaladja a 3,7 százalékos európai átlagot, ennél gyorsabban csak Törökországban (14,2 százalékkal), Szlovákiában (9,3 százalékkal) és Ausztriában (6,7 százalékkal) nőtt az élelmiszer- és vegyi áruk kiskereskedelmi forgalma.
Ugyanakkor Svájcban 0,7 százalékkal csökkent, míg Dániában mindössze 1,2 százalékkal, Görögországban 1,9 százalékkal, Finnországban 2,1 százalékkal és Németországban 2,3 százalékkal nőtt az élelmiszer- és vegyi áruk kiskereskedelmi forgalma a második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest - emelte ki a Nielsen.
Az árváltozások hatását kiszűrve 3,6 százalékkal nőtt az értékesítés volumene az előző negyedévvel összevetve, míg a kontinensen átlagosan 1,7 százalékos volt az emelkedés. A hazai élelmiszerek, háztartási vegyi áruk és kozmetikumok piacán átlagosan 2,8 százalékos volt a drágulás hatása negyedéves összehasonlításban, míg Európában az átlagos egységárak 2 százalékkal emelkedtek.
A kutatás szerint az európai gazdasági kilábalás egyik mozgatórugója az erősödő belső keresletben keresendő, mivel a kontinens több országban tapasztalható csökkenő munkanélküliség, és az alacsony infláció szintén pozitívan befolyásolja a költési kedvet Európában.
Hozzátették: ha a régiót elkerülik a nagyobb politikai, gazdasági válságok, akkor a kiskereskedelem lendülete az év hátralévő részében is folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
