Hírek
2021. Augusztus 22. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Balogh Zoltán
Gulyás: a negyedik hullám Magyarországra is megérkezik
A koronavírus negyedik hulláma Nyugat-Európában megindult, és Magyarországra is meg fog érkezni, azonban alapvetően el fog térni a védettek magas száma miatt az első háromtól, így annak kezelése is más lesz
- mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton, a kormányinfón.
Gulyás Gergely hangsúlyozta, továbbra is az oltás a vírus elleni egyetlen hatékony védekezési eszköz, ezért mindenkit arra kért, hogy oltassa be magát.
Minden vakcina egyforma védettséget biztosít, akiket pedig nem oltanak be, azok nagy valószínűséggel meg fognak betegedni, míg azoknál, akik felveszik a vakcinát, az 5,5 millió eddigi oltott alapján a megbetegedés esélye 0,2 százalék, és akkor is lényegesen enyhébb lefolyás mellett - közölte.
Az országot nem kell lezárni, a kormánynak nincs ilyen szándéka, emellett az oktatásban és a munkahelyeken sincs szükség korlátozásokra - mondta a miniszter.
Európában a harmadik legmagasabb a magyar gazdaság növekedése
Európában Magyarországon volt a harmadik legmagasabb, 17,9 százalékos - kiigazítva 17,7 százalékos - a negyedéves gazdasági növekedés - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Gulyás Gergely hozzátette: Svédország, Lengyelország és Románia után Magyarország a negyedik olyan ország az Európai Unióban, ahol a gazdaság teljesítménye elérte a járvány előtti szintet.
Ebből az elemzők által sem várt sikerből következik, hogy a negyedéves adatok alapján úgy tűnik, "valósággá válhat" az 5,5 százalékos gazdasági növekedés esetére ígért családi adóvisszatérítés - mondta.
Az is várható továbbá, hogy eddig soha nem látott mértékű nyugdíjprémiumot kapnak a nyugdíjasok - közölte a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
